RT World News می گوید ، دولت پاکستان در پنجاب برای مسدود کردن سیم کارت واکسینه نشده است

دولت استانی پنجاب پس از رونمایی از برنامه های غیرفعال کردن سیم کارت های افرادی که حاضر به پرداخت هزینه نیستند ، اقدامات اجباری را برای افزایش مشارکت در برنامه واکسیناسیون Covid-19 خود هدف قرار داده است.

تصمیم نهایی طی جلسه مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری ​​به ریاست یاسمین رشید ، وزیر بهداشت پنجاب گرفته شد.

رشید گفت که این قوانین سیم کارتهای متعلق به افرادی را که موفق به واکسیناسیون نمی شوند غیرفعال می کند “بعد از مدت مشخصی.”

“ما همه تلاش خود را می کنیم تا مردم را مجبور به واکسیناسیون کنیم … دولت نمی تواند به افرادی که نمی خواهند واکسینه شوند اجازه دهد جان کسانی که از قبل واکسینه شده اند را به خطر بیندازد.” وزیر بهداشت به Express Tribune پاکستان گفت او گفت که دولت استان پس از تأیید رسمی از مرکز فرماندهی و عملیات ملی ، که هماهنگی پاسخ ملی پاکستان به Covid-19 است ، برنامه اجرای سیاست را تنظیم می کند.

دپارتمان بهداشت اولیه و ثانویه پنجاب این اقدام را روز پنجشنبه در یک توئیت با توصیف نتیجه جلسه اعلام کرد.

“SIMS سیار افرادی که واکسینه نشده اند می تواند مسدود شود” ، از بخش بنویسید.

بعداً مقامات از حرکت رو به جلو این طرح خبر دادند.

“[A] تصمیم نهایی برای مسدود کردن سیم کارت های تلفن همراه افرادی که واکسینه نشده اند گرفته شده است “ سخنگوی پنجاب ، سید حمد رضا ، به داون ، یک روزنامه پاکستانی گفت.

این روزنامه با استناد به یک مقام ارشد بهداشتی گفت دولت پنجاب برای اجرای این سیاست از اداره مخابرات پاکستان (PTA) کمک خواهد گرفت.

این اقدام برای خنثی سازی در نظر گرفته شده است “تبلیغات منفی” داون به نقل از یک مقام رسمی گفت که در اعتصاب و اطمینان از دستیابی به اهداف واکسیناسیون دولت ولایت قصد دارد 40 میلیون نفر را تا ماه نوامبر واکسینه کند.

مطالعه کنید :  رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون هنگام بازدید از یک شهر کوچک به صورت او سیلی زد

بر اساس گزارش رسانه ها ، علاوه بر محدودیت های سیم کارت ، مقامات همچنین ممکن است افراد غیر واکسینه شده را در پارک ، رستوران ها و مراکز خرید منع کنند.همچنین در rt.com
ترکیبات خاردار؟ ایالت واشنگتن به فروشگاه های شاهدانه اجازه می دهد تا به صورت رایگان به گیرندگان واکسن Covid-19 توزیع کنند


پنجاب پرجمعیت ترین استان پاکستان است که بیش از نیمی از جمعیت این کشور را تشکیل می دهد و دومین شهر بزرگ این کشور ، لاهور است. دولت منطقه در ماه مارس کمپین واکسیناسیون خود را آغاز کرد ، اما در تلاش است تا اشتیاق خود را برای ابتکار بهداشت عمومی ایجاد کند. اردوگاه های واکسیناسیون سیار در نزدیکی عبادتگاه های مذهبی استان ایجاد شده اند تا اعتصاب را در دسترس مردم قرار دهند.

دولت های سراسر جهان اقدامات زیادی را برای تشویق به تلاش برای واکسیناسیون انجام داده اند ، اما برخی از سیاست ها به عنوان کلاهبرداری یا سخت گیری مورد انتقاد قرار گرفته اند.

در ایالت واشنگتن آمریکا ، فروشندگان قانونی ماری جوانا به کسانی که حداقل یک دوز واکسن Covid را دریافت کرده اند شرط بندی رایگان می دهند. از محدودیت ها برای مجبور کردن مردم به آتش سوزی نیز استفاده شد. در برخی از کشورها مانند اسرائیل ورود شهروندان واکسینه نشده به مکان های خاص ممنوع است.

پنجاب تنها منطقه در پاکستان نیست که رویکرد واضح تری نسبت به واکسیناسیون دارد. در استان سند ، برنامه هایی برای تعلیق حقوق مقامات دولتی که از دریافت اعتصاب امتناع می کنند ، اعلام شده است.

آیا این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!2021-06-11 12:17:40