ونزوئلا ایالات متحده را به جلوگیری از دسترسی به واکسن Covax با تحریم ها متهم می کند – RT World News

دلسی رودریگز معاون رئیس جمهور ونزوئلا گفت: تحریم های ایالات متحده با جلوگیری از پرداخت 10 میلیون دلار به طرح جهانی كواكس ، مانع دسترسی كشور آمریكای جنوبی به واكسن های كوید می شود.

در بیانیه یکی از کارمندان دولت ونزوئلا هنگام پخش تلویزیونی آمده است که ایالات متحده مانع این کار می شود “منابعی که می توان برای مصون سازی جمعیت ونزوئلا استفاده کرد” با تحریم ممنوعیت پرداخت به طرح بین المللی کوواکس.

دولت رئیس جمهور نیکولاس مادورو در ماه مارس گفت که تقریباً کل مبلغ 120 میلیون دلار مورد نیاز برای دریافت واکسن از طرح Covax را پرداخت کرده است. روز پنجشنبه ، رودریگز گفت که 10 میلیون دلار باقی مانده پرداخت مسدود شده است.

به دنبال اظهارات معاون رئیس جمهور این کشور ، خورخه آرئازا وزیر امور خارجه ونزوئلا موضوع را آغاز کرد. شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن نامه ای از Covax به ملت که ممنوع بودن پرداخت آن است.

طبق نامه ای از Covax که توسط Arreaza منتشر شده است ، سوئیس بانک UBS به طرح بین المللی اطلاع داد که چهار عملیات ونزوئلا انجام شده است “مسدود شده و تحت تحقیق است.” با این حال ، این نامه تأیید نمی کند که آنها توسط تحریم های ایالات متحده مسدود شده اند ، همانطور که ونزوئلا ادعا می کند.

ونزوئلا که تاکنون فقط 230،000 دوز واکسن داده است ، امیدوار است که نمونه هایی از جانسون و جانسون و نواواکس را از کوواکس تهیه کند. مشخص نیست که آیا Covax با این درخواست خاص موافقت کرده است یا اینکه گروه دوزهای جایگزین دیگری را ارسال می کند.

دوزهایی که ونزوئلا تاکنون استفاده کرده است توسط چین و روسیه ارائه شده است و به این کشور اجازه می دهد واکسیناسیون کادر پزشکی و افراد مسن را آغاز کند.همچنین در rt.com
با ادامه تحریم های واشنگتن که ناقض حقوقی است که ادعا می کنند ، اقدامات ونزوئلا در برابر ایالات متحده نادیده گرفته خواهد شد.


بر اساس اطلاعات ارائه شده به سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، از ابتدای شیوع همه گیر ، ونزوئلا 246،764 مورد تایید شده ویروس و 2،764 مورد مرگ را گزارش کرده است. با این حال ، مقامات بهداشتی ابراز نگرانی کردند که به دلیل عدم گزارش کافی و آزمایش محدود ، تعداد واقعی قابل توجهی بیشتر باشد.

مطالعه کنید :  FBI با وارد کردن "ضربه سنگین به جرایم سازمان یافته" از برنامه پیام رسانی ANOM برای کلاهبرداری از مجرمان استفاده می کند

طرح کوواکس ، که توسط WHO ، کمیسیون اروپا و فرانسه راه اندازی شده است ، برای تسریع در تولید و تولید واکسن Covid و همچنین اطمینان از دسترسی سریع ، عادلانه و منصفانه جهانی به دوزها طراحی شده است.

آیا این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!2021-06-11 19:00:23