وزارت بهداشت می گوید سربازان اسرائیلی در درگیری در کرانه باختری اشغالی به یک جوان 15 ساله فلسطینی شلیک می کنند – RT World News

وزارت بهداشت فلسطین گفت: یک نوجوان فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری اشغال شده کشته شد. این حادثه در حالی در بیتا ، نزدیک نابلس اتفاق افتاد که فلسطینی ها به استقرار اسرائیل در منطقه اعتراض کردند.

وزارتخانه در بیانیه ای گفت که این جوان 15 ساله روز جمعه با مهمات مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بر اثر جراحات وارده درگذشت. این افزود ، شش نفر دیگر با زخم گلوله در بیمارستان بستری شدند.

گفته می شود که فلسطینیان معترض به شهرکهای اسرائیلی لاستیک سوزانده و به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند. شاهدان گفتند که مقامات از گلوله های زنده ، گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور استفاده کردند.

به نظر می رسد تصاویر این اعتراضات نشان می دهد مردم در حالی که لاستیک روشن هستند و اشیا objects را در حالی که پرتاب می کنند پرتاب می کنند ویدئو اعتقاد بر این است که یک پهپاد اسرائیلی را نشان می دهد که گاز اشک آور توزیع می کند.

سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل گفت صدها فلسطینی در شورش های روز جمعه در حوالی روستای بیتا شرکت کردند و ادعا کردند که آنها با سنگ اندازی به سربازان ، لاستیک سوخته و آتش بازی به راه انداخته اند.

آنها افزودند که سربازان جمعیت را متفرق می کنند ، از جمله با تیراندازی.

هلال احمر فلسطین گفت که هفت نفر زخمی شدند و ده ها نفر با گاز اشک آور بر آن غلبه کردند. برخی از آسیب دیدگان در بیمارستان صحرایی در بیتا تحت درمان قرار گرفتند.همچنین در rt.com
مقامات بهداشتی می گویند ، سربازان اسرائیلی در هنگام درگیری در کرانه باختری اشغال شده فلسطینیان را به ضرب گلوله کشته اند


تظاهرات هفتگی علیه شهرک سازی های دولت اسرائیل در این سرزمین برگزار می شود. اسرائیل کرانه باختری را به همراه غزه و بیت المقدس شرقی در جریان جنگ اعراب و اسرائیل در سال 1967 تصرف کرد.

بسیاری از فلسطینیان به دلیل ادعای متعلق بودن این سرزمین در اصل به یهودیان ، از خانه های خود در کرانه باختری و اورشلیم شرقی رانده شده اند تا جا برای مهاجران اسرائیلی فراهم کنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

مطالعه کنید :  آسیایی ها در سراسر جهان درباره تبعیض در محیط کار صحبت می کنند2021-06-11 21:03:08