فیلمی درباره تیراندازی در مسجدی در نیوزیلند ، که به نخست وزیر نخست وزیر ژاسیندا آردرن متمرکز است ، با تحریم و اتهامات “طعم سفید” روبرو است – RT World News

برنامه های ساخت فیلمی که منجر به ارتقا leadership سطح نخست وزیر نخست وزیر نیوزیلند پس از تیراندازی در مسجدی در کریستچرچ شود ، با مقاومت کارشناسان و جامعه مسلمانان روبرو شده است. آردرن از پروژه فاصله می گیرد.

این فیلم با عنوان “آنها ما هستیم” در مارس 2019 ساخته شد ، در چند روز پس از حمله مرگبار برنتون تارانت به مقامات عالی سفید به دو مسجد. این تروریست محکوم 51 نفر را در این حمله کشته و این خونین ترین تیراندازی دسته جمعی در تاریخ نیوزیلند است.

اما قهرمان فیلمنامه اولین کسی نیست که به این فاجعه واکنش نشان می دهد یا از آن جان سالم به در می برد. به گفته هالیوود ریپورتر ، این فیلم عمدتاً حول آردرن خواهد چرخید ، و نشان می دهد كه نخست وزیر پس از تیراندازی های وحشتناك ملت را متحد كرده و تفنگ های توقیفی را ممنوع كرده است. عنوان فیلم الهام گرفته از سخنرانی است که نخست وزیر در واکنش به این حمله ایراد کرد. آردرن را رز برن بازیگر استرالیایی بازی خواهد کرد.

گلن باسنر از FilmNation Entertainment ، که به دنبال حامیان بین المللی فیلم در جشنواره آینده فیلم کن خواهد بود ، گفت فیلمنامه “داستان الهام بخش” در مورد چگونگی “رهبر قوی” می توانند زندگی را تغییر دهند “از یک مکان دلسوزی ، عشق و اعتقاد راسخ برای انجام کار درست کار کنید.”

اما مضمون فیلم با بی اعتمادی و عصبانیت توسط اعضای جامعه مسلمان در کریستچرچ روبرو شد.همچنین در rt.com
تیرانداز مسجد کرایستچرچ به جرم کشتن 51 نفر به حبس ابد محکوم شد ، می خواهد دادگاه در حداکثر انزوا تجدید نظر کند


تونی گرین ، یکی از اعضای یکی از مساجد مورد حمله در کریستچرچ ، که به عنوان سخنگوی رسانه ای جامعه مسلمان پس از تیراندازی ، گفت که او و دیگران نابینا در مورد اخبار مربوط به تولید فیلم.

خواهر یکی از قربانیان تیراندازی به رسانه های نیوزلند گفت که از این فیلم در توییتر مطلع شد و افزود: “به نظر می رسد فقط بزرگ است” بعد از فاجعه وی گفت فکر نمی کند این فیلم در نیوزلند با استقبال خوبی روبرو شود.

مطالعه کنید :  وزرای دارایی G7 در مورد فشار بایدن برای 15 درصد حداقل مالیات شرکت های بزرگ جهانی "توافق تاریخی" کردند - RT World News

انجمن مسلمانان در کریستچرچ نیز نگرانی های مشابه را تکرار کرده است.

“هنوز حساسیت زیادی در مورد حوادث دلخراش 15 مارس وجود دارد ، و اگرچه تشخیص نخست وزیر ما از پاسخ او در برابر حملات کاملاً شایسته است ، اما ما از زمان بندی و مناسب بودن یک فیلم در حال حاضر س questionال می کنیم.” سخنگوی عبدیگانی علی.

این فیلم جنجالی بسیاری از مردم نیوزلند را وادار کرده است تا خشم خود را به صورت آنلاین خاموش کنند و همین امر باعث ایجاد هشتگ “#TheyAreUsShutdown” در کشور می شود. در عرض چند ساعت ، طوماری تهیه شد که از آردرن خواسته بود “من فیلم را به شدت محکوم می کنم” و به مردم اطمینان دهند که دولت از تولید آن حمایت نمی کند.

ناظران شبکه های اجتماعی فیلم را به عنوان نمونه محکوم کردند برتری سفید و ناجی سفید.

تهیه کننده نیوزیلندی پشت فیلم فیلیپا کمپبل اصرار داشت که فیلمنامه را انجام دهد “این واقعیت را نشان می دهد که قهرمانان زیادی در این هفته وجود داشتند ، از جمله نخست وزیر ، اعضای دو مسجد و شهروندان کریستچرچ.”

سر و صدا بر سر فیلم برنامه ریزی شده باعث شد اردرن بیانیه ای صادر کند و بیان کند که هیچ ارتباطی با تولید آن ندارد. “نخست وزیر و دولت در این فیلم درگیر نیستند” سخنگوی رهبر نیوزیلند گفت.

مطالعه کنید :  دانشگاه چین پس از متهم شدن به عینیت بخشیدن به زنان برای اغوای دانشجویان تازه وارد ، مجبور به کنار گذاشتن تبلیغات جنسی شد - RT World News

تهیه کنندگان فیلم همچنان در حال پیشبرد این پروژه هستند ، اما گفتند که آنها اهدای سود به بازماندگان و اقدامات ضد تروریسم را در نظر خواهند گرفت.

آیا این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!2021-06-11 18:56:25