شبکه تحریم های آمریکا متهم به تأمین مالی ده ها میلیون دلار در کلبه های یمن – اخبار جهانی RT

واشنگتن یک شبکه بین المللی ادعایی را تحریم کرده است که ده ها میلیون دلار علیه شورشیان یمنی در یمن به دلیل درگیری آنها با نیروهای دولت غربی هدف قرار داده است.

وزارت امور خارجه آمریکا گفت ، ده نفر از افراد و مشاغل در لیست سیاه هستند ، از جمله سعید الجمال ، رئیس ادعا شده شبکه ای از شرکت ها و افرادی که برای جنبش هوتو پول می فرستند.

ایالات متحده ادعا می کند که این شبکه از فروش کالاهایی مانند نفت ایران درآمد کسب کرده و با نیروهای نخبه قدس سپاه پاسداران ایران همکاری می کند.

“پشتیبانی مالی از این شبکه امکان حملات اسفناک هوتوها را فراهم می کند که زیرساخت های غیرنظامی و مهم در یمن و عربستان سعودی را تهدید می کند.” در بیانیه ای مدیر دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا (OFAC) آندره گاکی گفت.

OFAC ادعا می کند که حسینی ها برای حمله به اهداف و شهرک های نظامی از موشک ها ، مواد منفجره ، مین های دریایی و هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرده اند ، که به گفته وی تلاش برای پایان قحطی را مختل کرده است. “ده ها میلیون غیرنظامی بی گناه”.همچنین در rt.com
برای ریاض ، جایزه در یمن نفت است – برای هوتوها ، جایزه یمن است


از جمله کسانی که در لیست سیاه قرار دارند ، جامعلی محمد است که به گفته ایالات متحده یک حوثی است که به الجمال کمک کرده است. “خرید کشتی ، تسهیل تأمین سوخت و انتقال وجوه.”

تحریم هایی که ادعاهای ایالات متحده با تروریسم در ارتباط است ، به طور معمول از تجارت در لیست سیاه با آمریکایی ها جلوگیری کرده و دارایی های آمریکایی آنها را مسدود می کند.

جنبش عمدتا شیعه حوثی مسلمان از سال 2014 در مبارزات مسلحانه علیه نیروهای دولتی بر فراز سرزمین های غرب یمن درگیر بوده است. این گروه به ایران متصل است ، در حالی که دولت یمن از عربستان سعودی و کشورهای غربی از جمله ایالات متحده کمک دریافت کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

2021-06-11 01:00:02