جو بایدن و بوریس جانسون منشور جدید آتلانتیک را امضا کردند ، اما ممکن است جهان ادامه داشته باشد – RT World News

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس منشور آتلانتیک خود را در جنگ جهانی دوم به روز کردند. این توافق نامه نوید بازگشت به لیبرالیسم کاملی است که دولت ترامپ شکسته است.

بایدن و جانسون روز پنجشنبه در سنت آیوز ، کورن وال ، در یک صندلی دو طرفه پیش از نشست G7 جمعه دیدار کردند. اگرچه این دو اختلافات زیادی داشتند – به عنوان مثال تأثیر Brexit در صلح شکننده در ایرلند شمالی ، به نظر می رسید که آنها نتیجه دیدار بهترین دوستانشان بودند.

جانسون رابطه با بایدن را چنین توصیف کرد “نفسی از هوای تازه،” تمایل دموکرات برای بازگرداندن جهانی گرایی کلاسیک تحت رهبری غرب به دنبال سیاست معاملاتی دونالد ترامپ در “اول آمریکا” را ستود. اگرچه او دوست خوب ترامپ محسوب می شود و سال گذشته با نامزد بایدن رهبر پیشین ایالات متحده مقایسه شده است ، جانسون به مطبوعات گفت از تمایل بایدن برای انجام کارها تحت تأثیر قرار گرفته است. “با یکدیگر،” بودن آنها “امنیت ، ناتو [or] تغییر اقلیم “.

این دو رهبر اهداف مشترک خود را در منشور آتلانتیک جدید بیان کردند. این سند شامل چند شگفتی است که تأیید تعهد انگلستان و ایالات متحده به دموکراسی ، حقوق بشر و حاکمیت قانون است – همه اصطلاحاتی که رهبران غربی به طور منظم از آنها استفاده می کنند ، معنی دار یا ناخواسته.

یک بند تقابل دو طرف را مشخص می کند “اطلاعات غلط یا سایر تأثیرات سوicious ، از جمله در زمان انتخابات.” بندهای دیگر نوید همکاری بیشتر در زمینه مبارزه با تروریسم ، وعده های مبارزه با تغییرات آب و هوایی و تعهدات تقویت سیستم های بهداشتی پس از شیوع ویروس کرونا را می دهند.

بایدن و جانسون این سند را مورد بحث قرار دادند “احیا” (سخنان بایدن) نسخه توافقنامه برجسته ای که 80 سال پیش امضا شده است.

منشور آتلانتیک که در آگوست 1941 توسط فرانکلین روزولت و وینستون چرچیل امضا شد ، پایه های نظم جدید جهانی را که از ویرانی جنگ جهانی دوم بوجود می آید ، بنا نهاد. این سند اتحاد بین ایالات متحده و انگلستان را تقویت کرد ، قبل از تشکیل ناتو و وعده کاهش موانع تجاری در سراسر جهان را داد. طبق مفاد منشور ، امپراتوریهای استعماری از بین می روند و جنگها نه برای منافع ارضی بلکه برای خلع سلاح “ملتهای متجاوز” که نظم لیبرال جدید را تهدید می کند.

مطالعه کنید :  رئیس جمهور پیشین لولا به RT - RT World News گفت: برای حیاط خود نیازی به اجازه آمریکا نیستهمچنین در rt.com
منشور آتلانتیک جدید BoJo & Biden چیزی بیش از یک تمرین شرم آور روابط عمومی نیست


منشور آتلانتیک با قرار دادن انگلستان و ایالات متحده در راس جهانی جهانی شده ، در طول جنگ سرد و فراتر از آن ادامه یافت. ایالات متحده و به میزان کمتری ، انگلستان به عنوان پلیس جهانی خدمت کرده اند و جهانی شدن مرزهای ملی را فرسایش می دهد و به سرمایه و کار اجازه می دهد تا آزادانه حرکت کنند.

دموکرات ها یا جمهوری خواهان ، محافظه کاران یا حزب کارگر ، رهبران ایالات متحده و انگلیس به متن منشور پایبند هستند. سیاست داخلی تغییر کرده ، سیاست خارجی تغییر کرده است ، اما مداخله گرایی و اقتصاد بازار آزاد در صحنه جهانی حاکم شده است. نارضایتی در حال افزایش است و انتخابات دونالد ترامپ در سال 2016 از بسیاری جهات رد جهان سازمان یافته توسط منشور بود. ترامپ قول داده است که از پلیس خارجی خارج شود ، موانع تجاری را برای تقویت صنعت و اتحادهای آمریکایی بر اساس دادن و گرفتن و نه تعهد ایدئولوژیک بازگرداند. رای Brexit ، که جانسون از آن حمایت کرد ، برای بسیاری تلاشی برای بازگرداندن حاکمیت ملی انگلیس بود ، در برابر اقتدار همیشه در حال گسترش اتحادیه اروپا.همچنین در rt.com
Empire 2.0 Fantasy: بوریس جانسون قلم G7 را برای دنیای پس از Kovid می نویسد ، توجه ها را به “ریا و نفاق” و “تضعیف دموکراسی” جلب می کند


از آنجا که ترامپ اولین رهبر آمریكایی است كه سنت جهانی گرایی لیبرال پس از جنگ را واقعاً نقض كرده است ، منطقی است كه به ویژه بایدن مایل است كه بازگشت این سیستم را اعلام كند. “ما رابطه ویژه بین مردم خود را بار دیگر تأیید و تعهد خود را برای محافظت از ارزشهای پایدار دموکراتیک که دو ملت ما مشترک هستند ، تجدید کردیم.” بایدن پس از امضا ، بیانیه ای به ملایمت خواسته های ترامپ گفت “جنایی” متحدان ناتو هزینه های خود را پرداخت می کنند “سهم عادلانه” تکان دهنده بود

بایدن و جانسون به یاد داشته باشند که در سال 2016 ، رای دهندگان در انگلیس و ایالات متحده جهانی گرایی لیبرال را رد کردند. در حالی که مردم بدون شک با برخی از مفاد منشور جدید موافقت می کنند – تعهد در مبارزه با تروریسم ، ایجاد شغل و اجرای قانون ، به عنوان مثال در جهانی که حتی بنیانگذاران ناتو خواستار اتحاد هستند “مرگ مغزی” و متحدان ایالات متحده آینده نظم لیبرال را خود زیر س questionال می برند – منشور روز پنجشنبه نمی تواند چیزی بیشتر از شعار تشریفاتی برای سیستمی باشد که روزهای آن شمرده شده است.

مطالعه کنید :  فعالان تایوانی از دولت می خواهند که به محدودیت های "تبعیض آمیز" کوید در مورد کارگران مهاجر پایان دهد - RT World News

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

2021-06-11 01:29:51