تنظیم کننده داروی اتحادیه اروپا یکی دیگر از بیماری های نادر احتمالی خون را به عنوان عارضه جانبی احتمالی واکسن AstraZeneca Covid-19 ذکر کرده است – RT World News

کمیته ایمنی آژانس داروهای دارویی اروپا (EMA) یکی دیگر از موارد نادر خون را به عوارض جانبی احتمالی واکسن AstraZeneca اضافه کرده است ، زیرا تنظیم کننده انگلیس در حال انجام اقدامات احتیاطی برای سندرم نشت مویرگی است.

اضافه شدن سندرم EMA بسیار نادر به لیست عوارض جانبی بالقوه آن برای سکته مغزی AstraZeneca Covid-19 در حالی است که تنظیم کننده گزارش های مربوط به التهاب قلب در گیرندگان واکسن را نیز بررسی می کند.

سندرم نشت مویرگی بیماری است که باعث تخلیه مایعات از رگ های خونی می شود و می تواند باعث فشار خون بسیار پایین شود ، منجر به درد ، حالت تهوع و خستگی یا در بدترین حالت نارسایی کلیه و سکته مغزی شود.

آژانس گفت کمیته ایمنی یک بررسی عمیق از شش مورد گزارش شده از این بیماری را در بین دریافت کنندگان واکسن AstraZeneca انجام داده است که بیش از 78 میلیون دوز آن تا پایان ماه مه در اتحادیه اروپا و انگلیس تجویز شده است.

“بیشتر موارد در زنان و در طی چهار روز پس از واکسیناسیون رخ داده است” گفت: EMA. “سه نفر از مبتلایان سابقه سندرم نشت مویرگی داشتند و یکی از آنها بعداً درگذشت.همچنین در rt.com
تایوان می گوید قرارداد تولید AstraZeneca Covid با شکست مواجه می شود زیرا نیازهای تولید بیش از حد زیاد است


به دنبال تصمیم خود ، EMA به AstraZeneca گفت كه باید سندرم نشت مویرگی را به برچسب زدن واكسن Covid-19 خود بنام Vaxzevria اضافه كند. سازمان تنظیم مقررات همچنین به افرادی که سابقه بیماری دارند هشدار داد که گلوله دریافت نکنند. کمیته ایمنی اروپا در حال بررسی گزارشاتی در مورد خطر وضعیت افرادی است که واکسن را در ماه آوریل دریافت کرده اند در میان تحقیقات در مورد نگرانی در مورد پیوندهای بالقوه بین دستگاه و لخته شدن خون.

رئیس آژانس تنظیم داروها و محصولات بهداشتی انگلیس (MHRA) روز جمعه اعلام کرد که بدنبال توصیه EMA بدن توصیه های ایمنی را برای افرادی که سابقه سندرم نشت مویرگی دارند سنجیده است. مدیر عامل MHRA ، ژوئن راین ، این موضوع را متذکر شد “شواهد فعلی نشان نمی دهد که سندرم نشت مویرگی توسط واکسن COVID-19 AstraZeneca ایجاد شده است.”

پیش از این ، EMA و MHRA هشدار داده بودند که واکسن AstraZeneca می تواند عوارض جانبی بسیار نادر لخته خون ایجاد کند ، اگرچه هر دوی آنها متوجه شدند که خطر کلی سود مثبت باقی می ماند ، استفاده از آنها همچنان ادامه دارد. AstraZeneca هنوز به آخرین دستورالعمل های EMA یا تحقیقات انگلیس پاسخ علنی نداده است.

مطالعه کنید :  بلعیدن بلعیدن ماشینهای پارک شده در اورشلیم را تماشا کنید

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

2021-06-11 20:58:07