احزاب سیاسی بزرگ در ایرلند پس از اعتراف به استفاده از جامعه شناسان جعلی در انتخابات ، توسط حریم خصوصی مورد تحقیق قرار گرفتند – RT World News

چهار حزب از بزرگترین احزاب سیاسی ایرلند ، از جمله سه حزب در حال حاضر قدرت ، پس از اعتراف به استفاده از شرکتهای ساختگی برای تحقیقات بازار و حضور در نظرسنجی برای بررسی احساسات رای دهندگان پیش از انتخابات ، با ممیزی روبرو می شوند.

کمیسر حفاظت از داده های ایرلند (DPC) در حال تحقیق در مورد نحوه پردازش داده های خصوصی جمع آوری شده از مردم با حق رأی توسط فیانا فائیل ، فاین گائل و حزب سبز و همچنین حزب مخالف سین سین است.

DPC در بیانیه ای این را گفت “از همه احزاب سیاسی خواسته می شود منبع هر حوزه داده شخصی را که درباره رای دهندگان پردازش می کنند ، گزارش دهند.”

در اوایل این هفته ، اخباری مبنی بر پوشیدن نشان های هویت جعلی اعضای حزب سین فاین و تظاهر به نظرسنجی برای تحقیق در مورد خانوارهای غیر مشکوک قبل و در زمان انتخابات ، منتشر شد.همچنین در rt.com
ناظر اطلاعاتی ایرلندی تحقیق در مورد نشت فیس بوک را که نیمی از میلیارد کاربر را تحت تأثیر قرار داده است آغاز کرد


روزنامه ایرلندی ایندیپندنت با استناد به یک سند منقضی حزب داخلی از سال 2015 ، گزارش داد که اعضای حزب در مورد چگونگی حرکت به عنوان کارمندان یک شرکت جعلی جامعه شناسی به نام آژانس تحقیقات بازار ایرلند برای ایجاد اهداف رای گیری قبل از انتخابات عمومی در این کشور در سال 2016 ، به آنها دستورالعمل داده شده است.

نمایندگان حزب با اشاره به اینكه از این عمل دفاع كردند “کاملاً ناشناس” s “هیچ اطلاعات شخصی یا داده شخصی … استفاده ، جمع آوری یا ذخیره نشده است.”

سخنگوی Eoin-Broin اظهار داشت که چنین فعالیت هایی انجام شده است “تمرین استاندارد” در زمان انتخابات او ادعا می کند اینگونه است “یک راه اصلی برای تسطیح زمین بازی” با توجه به هزینه نظرسنجی.

“دقت این نظرسنجی ها به همان اندازه نظرسنجی هایی بود که هزاران یورو برای آنها پرداخت می کردید و ما بالاتر از آن هستیم. به نظر من نظرسنجی ها به درستی و از نظر اخلاقی انجام شده است. “ آن براون به رادیو نیو استالک گفت.

معلوم شد که این عمل در بین احزاب معمول بوده است ، با معاون نخست وزیر لئو وارادکار مجبور شد اندکی پس از آن اعتراف کند که حزبش ، Fine Gael ، انجام داده است “نوع” در طول انتخابات 2011 ، آنها به عنوان داوطلبان و دانشجویان از جناح های جوان حزب ، به عنوان محققان مستقل عمل می کردند.

مطالعه کنید :  مجسمه "Mount Recyclemore" برای خیره شدن به بایدن و دیگر رهبران G7 در انگلیس ، خواستار مقابله با زباله های الکترونیکی

به گفته مصاحبه کنندگان جعلی ، آنها کارتهای بازرگانی با نام یک شرکت ساختگی ، انجمن مطالعات سیاسی ایرلند ، برای شناسایی خود دریافت کردند ، به گفته یک منبع ناشناس که همچنین به روزنامه گفت که به مصاحبه کنندگان جعلی 50 یورو برای آنها داده شده است تلاش ها. در پایان ، بدیهی است که به آنها مبلغی پرداخت نشده است.

سخنگوی وارادکار با اشاره به اینکه تمام تحقیقات این حزب از سال 2016 از طریق شرکت های تحقیقات بازار و پیمانکاران خصوصی انجام شده است ، به روزنامه گفت که روش استفاده از دانشجویان و داوطلبان با حقوق است “تعلیق شد زیرا دیگر مناسب ارزیابی نمی شد.”

“به افرادی که از آنها خواسته شد در این نظر سنجی شرکت کنند گفته شد که هدف مطالعه نظر سیاسی و توافق برای شرکت در این نظرسنجی بود. نظرسنجی ها یا خبرنامه های نمونه ناشناس بودند. هیچ نام یا اطلاعات شخصی ثبت یا حفظ نشده است. “

پس از پذیرش وارادکار ، شرکای ائتلاف حزب وی ، فیانا فایل و حزب سبز ، مجبور شدند از اظهار نظرهای قبلی عقب نشینی کنند که آنها از اعضای حزب در نظرسنجی های خصوصی خبر ندارند.

سخنگوی Fianna Fáil اذعان داشت که این حزب قبل از 2007 این کار را کرده بود “اتفاقی” به “از افزونه فروشنده خصوصی نیز استفاده می شود.”


روزنامه نگار بی بی سی پس از انحراف

سخنگوی حزب سبز سپس گفت “ممکن است برخی از حوادث جداگانه رخ داده باشد” بازجویی پنهانی تحت ادعاهای دروغین “در برخی حوزه های انتخابیه بیش از یک دهه پیش.”

“واضح است ، این چیزی نیست که حزب امروز تصویب کند یا هرگز در آن شرکت کند.” گوینده اضافه کرد.

طبق گزارش رسانه ها ، پلیس ایرلند منتظر است DPC حسابرسی خود را کامل کند و یافته های خود را در یک شکایت قبل از تصمیم گیری در مورد انجام تحقیقات خود ارائه دهد.

آیا این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

2021-06-11 21:18:07